Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > O distanční výuce diskutovala pracovní skupina pro čtenářskou gramotnost

O distanční výuce diskutovala pracovní skupina pro čtenářskou gramotnostDatum konání:
12.5.2020

První "online setkání" pracovní skupiny pro čtenářskou gramotnost

V úterý 12. května se poprvé on-line „sešli“ účastníci pracovní skupiny na podporu čtenářské gramotnosti. Přestože se do videokonference zapojilo 16 účastníků, samotný přenos i komunikace fungovala výborně.
Hlavním tématem setkání bylo vzájemné sdílení zkušeností s distanční výukou. Řada pedagogů využívá různých nástrojů, jak se svými dětmi komunikovat prostřednictvím počítačového monitoru. Jedním z nejrozšířenějších nástrojů je MS Teams, který mají školy k dispozici zdarma. Mnoho učitelů ho vnímá jako velkého pomocníka. Na webu lze najít webináře, které zájemce seznámí, jak s Teams pracovat.
Pedagogové se snaží děti na dálku motivovat ke čtení knížek. Na svých virtuálních hodinách společně s dětmi čtou a plní různé úkoly. Domácí úkoly jsou zaměřené nejen na jejich čtenářské schopnosti, ale i slohové dovednosti, procvičování gramatiky atd. Jedním z hlavních cílů je děti motivovat a zprostředkovat jim kontakt nejen se samotným učitelem, ale i jejich spolužáky. V této době není tak důležité samotné hodnocení dětí, ale spíše udržení motivace, podchycení všech žáků a posilování kontaktu s dětmi a rodiči. Během setkání došlo k výměně užitečných odkazů, které pedagogům pomáhají nejen ve výuce, ale i k jejich profesnímu rozvoji a dovednostem.

Další setkání PS pro čtenářskou gramotnost proběhne 22. 9. 2020.

Zápis z jednání najdete ke stažení ZDE.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů