Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jak si stojí naše ZŠ z pohledu rovných příležitostí? Pracovní skupina diskutovala online

Jak si stojí naše ZŠ z pohledu rovných příležitostí? Pracovní skupina diskutovala onlineDatum konání:
7.5.2020

V úterý 28. dubna  proběhlo vůbec první on-line setkání členů pracovní skupiny pro rovné příležitosti. Na schůzku se „připojilo“ 8 členů, 4 pracovníci MAP a jeden host. Hlavním tématem setkání byla prezentace výsledků dotazníkového šetření rovných příležitostí na základních školách za poslední tři školní roky. Vyhodnocení a prezentaci vedla Bc. Ludmila Bretová (analytička MAP).

Dotazník obdrželo 22 škol. Odpovědělo 15 respondentů. Jako stěžejní body vyhodnotila pracovní skupina zejména zvyšující se počet žáků s potřebou speciálních vzdělávacích potřeb a podpůrných opatření. Dále pak zaujal nízký počet škol nabízejících rozšířenou výuku předmětů. Z dotazníku rovněž vyvstaly rozdíly v cenách za školní obědy, družinu nebo zájmové kroužky. Velmi alarmující je i počet neomluvených hodin žáků na 2. stupni základní školy. Záškoláctví se týká zejména druhého stupně. Pracovní skupina rovněž diskutovala o finančních rozdílech na náklady na vybavení prvňáčků, což se pojí i s příspěvkem na pomůcky ze strany zřizovatelů. Také zde jsou velké rozdíly. Toto dotazníkové šetření bude probíhat i v letech 2020 a 2021, takže bude možné sledovat vývoj jednotlivých ukazatelů v čase.

Pracovní skupina si dala za cíl do příští schůzky sestavit doporučení ke klíčovým tématům, a ta společně s výsledky dotazníku zaslat respondentům, ředitelům a zřizovatelům. Rovněž by chtěla výsledky z dotazníkového šetření za naše ORP porovnat s výsledky jiných ORP.

Domnívám se, že se naše setkání vydařilo, a to jak obsahově, tak i po technické stránce. Spojení bylo velmi kvalitní a diskuze smysluplná.

Zápis z jednání najdete ke stažení ZDE.

Další setkání se uskuteční dne 2. června 2020. Pevně věříme, že se budeme moci setkat již osobně.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů