Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Další setkání PS pro matematickou gramotnost přineslo seznámení se zajímavými projekty

Další setkání PS pro matematickou gramotnost přineslo seznámení se zajímavými projektyDatum konání:
14.5.2019

IMG_5630.JPGV úterý 14. května se opět sešli členové pracovní skupiny pro matematickou gramotnost. V úvodu zvolili svého vedoucího, kterým se jednomyslně stala Bc. Věra Slepičková, zástupkyně ředitelky Mateřské školy U kina v Jičíně.
Následovala prezentace programu „Station Work“. S touto metodou se během svého pobytu v USA seznámila Mgr. Matúšová Klapková. Jedná se o práci v hodinách, kdy jsou děti rozdělené do několika skupinek a pracují v tzv. stanicích.
Na setkání byla pozvána i Mgr. Tereza Houfková, učitelka z prvního stupně, která má zkušenosti s projektem „Začít spolu“. Největší uplatnění tento projekt najde v mateřských školách a na prvním stupni základní školy. I tady děti pracují ve skupinách a během týdne navštíví jednotlivá „centra“ (matematika, čtení, psaní, prvouka, výtvarný ateliér). Děti si samy určují kdy, které centrum navštíví. Poslední projekt „Učitel naživo“ představila Mgr. Podhajská. Jedná se o přípravu pro budoucí učitele na druhém stupni základní školy a je určen pro absolventy vysokých škol, kteří pracují v jiném oboru, ale chtěli by učit. IMG_5635.JPG
Větší část diskuze byla věnována výuce matematiky podle Hejného metody. Rovněž zazněla poptávka po navázání spolupráce s pedagogy z gymnázia a v neposlední řadě se členové pracovní skupiny shodli na potřebě vzájemné spolupráce mezi mateřskými, základními i středními školami. Na začátek dalšího školního roku plánují vzájemnou návštěvu a následnou diskuzi. Další zájemci do pracovní skupiny matematická gramotnost jsou vítáni.

 

Příští setkání se uskuteční dne 8. října 2019.

Zápis z jednání najdete ZDE.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů